Városlista
2026. március 7, szombat - Tamás

Hírek

2011. Szeptember 03. 07:25, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress

Szeptember 5-éig lehet jelentkezni az őszi érettségi vizsgákra

Szeptember 5-éig lehet jelentkezni az őszi érettségi vizsgákra

Az Oktatási Hivatal felhívja az érintettek figyelmét, hogy jövő hétfőig, azaz szeptember 5-ig lehet jelentkezni az őszi érettségikre.

A jelenlegi rendszerben az október-novemberi időszakban nem csak a tavaszi sikertelen vizsgákat lehet kijavítani, hanem úgynevezett előrehozott érettségit is lehet tenni.

2010-ben például a vizsgák 54 százaléka volt ilyen, 17 százalékuk normál rend szerinti, s csupán 13 százalékuk volt javítóvizsga. Azok, akik már rendelkeznek érettségi bizonyítvánnyal, kiegészítő illetve ismétlő vizsgán vehetnek részt, 2010-ben együttesen a megmérettetések 10 százaléka volt ilyen. Lesznek továbbá szintemelő vizsgák, ezek aránya tavaly ősszel körülbelül 6 százalékot ért el, és pótló vizsgák is.

Azok a diákok, akik tanulói jogviszonyban állnak valamelyik középfokú intézménnyel, az arra kijelölt iskolákban jelentkezhetnek érettségire, és ott szerezhetik be az ehhez szükséges űrlapot is.

A többi vizsgázni szándékozó a kijelölt középiskolák egyikébe vagy valamelyik megyei, fővárosi kormányhivatalba adhatja be jelentkezését. Utóbbiak használhatják az Oktatási Hivatal honlapján lévő „elektronikus” űrlapot is.

A jelentkezők figyelmébe ajánljuk az Oktatási Hivatal honlapját, ahol a Közoktatás/Érettségi vizsgák/Aktuális érettségi időszak (2011. október-november) menüpontban minden szükséges információ megtalálható. Itt tájékozódhatnak egyebek között a jelentkezés részletes szabályairól, az érettségire kijelölt középiskolákról, a fővárosi és megyei kormányhivatalok elérhetőségeiről, a vizsgák időpontjairól is.

OrientPess Hírügynökség

Címkék: érettségi

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 07. 12:00, szombat | Belföld

Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték kapacitásteszt-sorozata

Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték 11 hónapos, hosszú távú kapacitásteszt-sorozata – közölte a Mol pénteken az MTI-vel.

2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország nem kér a zsarolásból, nem kér a fenyegetőzésből

A fenyegetőzés és a zsarolás leállítására, a választási beavatkozások beszüntetésére szólította fel Ukrajnát Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken az ország budapesti nagykövetsége előtt.

2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld

Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét

Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.