Hírek
2015. November 11. 07:43, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Szíria - Több mint egymilliárd forintos segítségről döntött a magyar kormány
Több mint egymilliárd forinttal járul hozzá az Egyesült Nemzetek Szervezetének (ENSZ) és az Európai Unió szír válság kezelésével kapcsolatos költségeihez Magyarország.
Az erről szóló határozatok a Magyar Közlöny keddi számában jelentek meg.A Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes által jegyzett kormányhatározat szerint Magyarországot az Európai Unió Szíriai Válságra Reagáló Regionális Vagyonkezelői Alapjában Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter képviseli. Az alaphoz történő csatlakozáshoz 945 millió forintot, az ahhoz kapcsolódó adminisztratív költségekre további 5 millió forintot, azaz összesen 950 millió forintot kell biztosítani november végéig.
Emellett egy másik - Orbán Viktor miniszterelnök által jegyzett - kormányhatározat szerint Magyarország az ENSZ Világélelmezési Programja (WFP) javára - a szíriai menekültek ellátása érdekében - 95 millió forint összegű egyszeri rendkívüli hozzájárulást fizet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 23. 10:00, csütörtök | Belföld
A legfőbb ügyész lemondása - Magyar Péter: az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg
A legfőbb ügyész lemondásával \"az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg\" - reagált a miniszterelnök Nagy Gábor Bálint bejelentésére.
2026. Július 23. 07:22, csütörtök | Belföld
Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész
Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész szerdán benyújtotta lemondását, az erről szóló közlemény az ügyészség honlapján jelent meg.
2026. Július 23. 07:21, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid ismertette a vasútfejlesztés tízéves programját, az M3-as metró meghosszabbítását is bejelentette
Vitézy Dávid és Magyar Péter ismertette a tizenöt éves Baross Gábor Terv következő tíz évre szóló vasútfejlesztési munkatervét.
2026. Július 22. 16:00, szerda | Belföld
Bóna Szabolcs: ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak
Ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak - írta az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán kedden.
