Hírek
2017. November 10. 07:35, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Sztárokkal indít jótékonysági akciót az Ökumenikus Segélyszervezet
Sztárokkal indít karácsonyig tartó úgynevezett videokihívást az Ökumenikus Segélyszervezet - hangzott el az M1 aktuális csatorna péntek reggeli műsorában.
A közösségi jótékonysági megmozdulást a Share for Help magyar fejlesztésű applikáció segítségével indítják útnak.
Jászberényi Tamás, a "Share for Help. Mutasd meg, ki vagy!" mozgalom alapítója elmondta: három éve dolgoznak ezen az applikáción, amely egy csapatként kezeli az embereket, civil szervezeteket, vállalatokat. Céljuk, hogy nyilvánosságot adjanak a jónak - fogalmazott.
Gáncs Kristóf az Ökumenikus Segélyszervezet kommunikációs igazgatója elmondta: azt tapasztalják, hogy egyre fontosabbá válik a közösségi média, amellyel jó ügyeket is lehet terjeszteni. Példaként említette, hogy korábban az iskolakezdési videójukkal, valamint a családon belüli erőszak elleni kampányukkal is sokakat sikerült elérniük a közösségi média révén. Most a karácsonyra készülve sztárok - a Hooligans, Wolf Kati és Katus Attila - indítanak el egy, az 1353-as adományvonalat népszerűsítő videokihívást, és remélik, hogy egyre többen osztják majd meg.
Nemcsak karácsonyra gyűjtenek, hanem arra is, hogy egész évben tudjon segíteni a szervezet - jelezte.
Gáncs Kristóf azt is elmondta: a karácsonyra készülve a jövő héten elindul hagyományos "Szeretetéhség"-kampányuk is, emellett szokás szerint más segélyakciókat, például ételosztást is szerveznek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld
NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány
Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében
2026. Július 23. 10:00, csütörtök | Belföld
A legfőbb ügyész lemondása - Magyar Péter: az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg
A legfőbb ügyész lemondásával \"az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg\" - reagált a miniszterelnök Nagy Gábor Bálint bejelentésére.
2026. Július 23. 07:22, csütörtök | Belföld
Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész
Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész szerdán benyújtotta lemondását, az erről szóló közlemény az ügyészség honlapján jelent meg.
2026. Július 23. 07:21, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid ismertette a vasútfejlesztés tízéves programját, az M3-as metró meghosszabbítását is bejelentette
Vitézy Dávid és Magyar Péter ismertette a tizenöt éves Baross Gábor Terv következő tíz évre szóló vasútfejlesztési munkatervét.
