Hírek
2012. Április 17. 14:09, kedd |
Külföld
Forrás: STOP / MTI
Tele a hócipőjük az IMF segítségével
Számos feltörekvő ország ellenzi, hogy a Nemzetközi Valutaalap (IMF) több pénzt fordítson az euróövezeti válság kezelésére, és azzal fenyegetnek, hogy keresztülhúzzák az erre vonatkozó tervet - írta a Der Spiegel.
Az euróövezeti államok visszaélnek az IMF-ben meglévő erejükkel, elvárják a feltörekvő országok támogatását az övezet válságának megoldásához, az IMF működésének átalakítását viszont hátráltatják - mondta Paulo Nogueira Batista, az IMF igazgatótanácsának Brazíliát és további nyolc dél-amerikai országot képviselő tagja.
Hozzátette: egyáltalán nem biztos, hogy az IMF hét végén következő közgyűlésén elfogadják a fokozottabb euróövzeeti szerepvállalás tervét. Az egyik fontos előfeltétel az euróövezeti válságkezelő alapok bővítése, erre vonatkozóan viszont "még ígéretből is túl kevés van" - mondta. Az IMF már eddig is túlságosan sok erőt fordított Európára, az euróövezeti tagállamok pedig visszaélnek a nemzetközi pénzügyi szervezetben élvezett hatalmukkal. Ebben a helyzetben előfordulhat, hogy az euróövezetnek szánt pótlólagos források ügyében csak júniusban, a G20 csoport mexikói csúcsértekezletén döntenek majd - mondta Batista.
A legnagyobb feltörekvő országok BRICS-államoknak nevezett csoportja - Brazília, Oroszország, India, Kína és Dél-Afrika - már régóta kifogásolja az IMF szerkezetének átalakítását célzó reform lassúságát. A fő probléma az, hogy az Egyesült Államok még nem ratifikálta a reformról szóló megállapodást, amelynek értelmében a szervezeten belüli erőviszonyok a szavazati jogok átrendezésével a fejlett ipari államok rovására, a feltörekvő államok javára módosulnának.
MTI / STOP
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 07. 13:00, szombat | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az amerikai hadiipar megnégyszerezi a különleges osztályú fegyverzet gyártását
Az Egyesült Államok hadiipari vállalatai megnégyszerezik a különleges osztályú fegyverzet gyártását - közölte Donald Trump amerikai elnök, miután a Fehér Házban fogadta a védelmi ipar legnagyobb cégeinek vezetőit pénteken.
2026. Március 07. 08:48, szombat | Külföld
Izraeli Védelmi Erők: 80-nál is több vadászbombázóval támadta Izrael Iránt
Izrael szombaton hajnalban több katonai célpont ellen hajtott végre légicsapást Iránban. A támadás során kulcsfontosságú létesítményeket vettek célba, köztük egy földalatti ballisztikusrakéta-gyárat és egy katonai akadémiát.
2026. Március 06. 14:00, péntek | Külföld
Izrael ismét iráni és libanoni célpontokat támadott, valamint támadásokat szenvedett el mindkét országból
Az izraeli hadsereg az Irán elleni háború hatodik napján, csütörtökre virradóan újabb iráni és libanoni célpontokat támadott, valamint támadásokat szenvedett el mindkét országból, ami miatt három légiriadó is volt az éjjel
2026. Március 06. 10:00, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump részt akar venni Irán következő vezetőjének kiválasztásában
Donald Trump szerint neki is szerepet kell kapnia Irán következő vezetőjének kiválasztásában - az amerikai elnök erről csütörtökön beszélt egy interjúban.

