Hírek
2015. November 28. 09:58, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Teltház lesz a szállodákban karácsonykor és szilveszterkor
Jobb lesz az idei karácsonyi foglaltság a fővárosi és a vidéki szállodákban is, mint tavaly, szilveszterkor pedig országszerte teltházra számítanak
- mondta a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége (MSZÉSZ) főtitkára az MTI érdeklődésére pénteken. Kovács István kiemelte: idén decemberben több fővárosi szállodától kapott tájékoztatás szerint a hotelek foglaltsága várhatóan meghaladja a tavalyit, nagyjából 60 százalék körül alakul. December első felében ennél alacsonyabb, a karácsonyi ünnepek alatt 50-70 százalékos, karácsony és szilveszter között ennél magasabb foglaltságra, szilveszterkor pedig telt házra számítanak.
Hozzátette: a több vidéki szállodától kapott tájékoztatás szerint a foglaltság idén decemberben 50-60 százalék között, a karácsonyi napokban a wellness-, gyógy-, és kastélyszállodákban 70-80 százalék közötti lesz. A karácsony és szilveszter között hasonlóan erős, míg a szilveszter körüli 3-4 napban közel telt ház lesz vidéken is.
Kitért arra, hogy a fővárosi szállodákban a vendégek összetétele a decemberi időszakban - karácsonykor és szilveszterkor is - megfelel az éves átlagnak, azaz nagyjából 90 százalék a külföldi, 10 százalék a belföldi vendégek aránya. Vidéken ezzel szemben a vendégek többsége magyar, míg 20-30 százaléka külföldi - jelezte.
Budapesten a hotelek nagy része mindkét ünnepre 3-4 napos csomagokat kínál, általában reggelivel. Ezt karácsonykor ünnepi vacsora, szilveszterkor vacsora és műsor egészíti ki. Megjegyezte: a fővárosba érkező vendégek nagy része a városban keres szórakozási, és programlehetőséget. A vidéki wellness szállodákban jellemzően 3-4 éjszakás, és félpanziós csomagot kínálnak. Ebben karácsonykor ugyancsak karácsonyi vacsorát kínálnak, szilveszterkor az ünnepi vacsorát műsor, tánc egészíti ki - mondta.
Tavaly a december nagyon sikeres volt, közel 60 százalékos foglaltságot értek el a szállodák, ami 10-15 százalékponttal erősebb volt a szokásosnál. Ez főleg az úgynevezett szabadidős keresletnek, a városlátogató turizmus erősödésének volt köszönhető. Egyes szállodákban még karácsonykor is sok vendég volt, ahogy karácsony-szilveszter között is, szilveszterkor pedig szinte mindenütt telt ház volt.
Nem zárta ki, hogy a fővárosi szállodák teljesítményére hatással lehet a november 13-i párizsi terrorcselekmény, illetve annak utóhatása. További hasonló esetek a nemzetközi turizmusra Európában, így Budapesten is negatívan hatnának. Ezt jelenleg nem lehet látni - fűzte hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 15:00, szerda | Belföld
Kapitány István: a Tisza-kormány intézkedéssorozattal növeli a gazdaság termelékenységét és a kkv-szektor hatékonyságát
2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld
Május 9-re hívta össze az Országgyűlés alakuló ülését a köztársasági elnök
Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök - közölte a Sándor-palota az MTI-vel.
2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót
Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót, a miniszterelnök kedden Facebook-oldalán azt közölte: \"én már aláírtam\".
2026. Április 22. 10:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: garanciát kértem a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető szlovák jogszabály hatályon kívül helyezésére
Garanciát kért Magyar Péter leendő miniszterelnök Robert Fico szlovák kormányfőtől kedden arra, hogy a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető jogszabályt Szlovákia hatályon kívül helyezi.
