Hírek
2012. Február 21. 07:17, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
Titkosítják a módosított madárinfluenza vírust
Az ENSZ veszélyességre hivatkozva titkosításra javasolja azt a két tanulmányt, amely felfedi, hogy a kutatók hogyan módosították a madárinfluenza vírusát
Méghozzá úgy, hogy az emberről is továbbterjedhessen - tájékoztat a BBC a WHO (Egészségügyi Világszervezet) jelentése alapján.
A szervezet azért döntött így, mert a kutatók által előállított mutáns vírusok emberről emberre is terjedhetnek, szemben a természetben előforduló madárinfluenzával. A döntéssel azt akarják megelőzni, hogy illetéktelenek kezébe kerüljön az információ, s így emberi világjárvány törjön ki.
A WHO nemzetközi szakértőkkel és amerikai biztonsági tisztségviselőkkel tartott konzultációt, miután arra a megállapodásra jutottak, hogy közegészségügyi okból jelen esetben alaposabb kockázatelemzést kell készíteni, s addig nem lehet kiadni a témakörről készült tanulmányokat.
A WHO a munkájukat bemutatni vágyó tudósok és az amerikai kormány közötti vitában foglalt állást. 'Teljesebb körű elemzés kell a vírussal kapcsolatos kutatások kockázatairól' - mondta Gregory Hartl szóvivő.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 07. 12:00, szombat | Belföld
Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték kapacitásteszt-sorozata
Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték 11 hónapos, hosszú távú kapacitásteszt-sorozata – közölte a Mol pénteken az MTI-vel.
2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország nem kér a zsarolásból, nem kér a fenyegetőzésből
A fenyegetőzés és a zsarolás leállítására, a választási beavatkozások beszüntetésére szólította fel Ukrajnát Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken az ország budapesti nagykövetsége előtt.
2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld
Nébih: Bács-Kiskun vármegyében ismét igazolták a madárinfluenzát
2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét
Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.

