Hírek
2018. Augusztus 30. 07:28, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció
Tizenöt év börtönre ítéltek egy volt rendőrt egy fekete tizenéves megöléséért Texasban
Tizenöt év börtönbüntetésre ítélte szerdán egy dallasi bíróság Roy Oliver volt rendőrtisztet, miután bűnösnek találta a fehér férfit a tizenöt éves afroamerikai Jordan Edwards megölésében.
Az AP amerikai hírügynökség rámutatott: kifejezetten ritka dolog, hogy elítéljenek egy rendőrtisztet, aki szolgálatban tüzet nyitott egy fegyvertelen, nem mellesleg fekete civilre. Mi több, 2005 óta csupán hat rendőrt ítéltek el hasonló ügyekben, de négyüket később felmentették.
Olivert és társát tavaly a dallasi Balch Springsben riasztották a amiatt, hogy fiatalkorúak alkoholt fogyasztanak egy házibuliban. A helyszínre érkezés után a volt rendőr tüzet nyitott az Edwardsot és ugyancsak afroamerikai barátait szállító gépjárműre, amit azzal indokolt: a gépjármű társa irányába haladt, amit úgy értékelt, hogy veszélyeztetve volt társa testi épsége.
Edwards, aki az anyósülésen ült, szörnyet halt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 08. 09:00, hétfő | Belföld
A miniszterelnök és az oktatási miniszter is köszöntötte a pedagógusokat
A pedagógusokat köszöntötte Magyar Péter miniszterelnök és Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter vasárnap.
2026. Június 08. 07:03, hétfő | Belföld
Szimpátiatüntetést tartottak a lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett Budapesten
Szimpátiatüntetést tartottak a Magyar Péter miniszterelnök által lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett vasárnap Budapesten, a Sándor-palotánál.
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán
A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Kármán András: bizalmat kapott Magyarország és a jelenlegi gazdaságpolitikai irány a három nagy hitelminősítőtől
Bizalmat kapott Magyarország és ezzel a jelenlegi költségvetési, gazdaságpolitikai irány is
