Városlista
2026. június 8, hétfő - Medárd

Hírek

2017. Július 06. 18:55, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Több járásra is másodfokú riasztást adtak ki vihar miatt

Több járásra is másodfokú riasztást adtak ki vihar miatt

A heves zivatar veszélye miatt több délkeleti járásra kiadták a másodfokú riasztást csütörtökön kora este, ez Békés, Jász-Nagykun-Szolnok és Hajdú-Bihar megyét érinti.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésében azt írta: csütörtökön elsősorban északkeleten, valamint a Dunántúlon, annak is főként a nyugati, délnyugati felében alakulhatnak ki helyenként zivatarok viharos szél és esetleg kisebb méretű jég kíséretében. Az éjszaka első felében főként délnyugaton lehet még zivatar. Egy-egy heves zivatar is előfordulhat.

Pénteken a nap második felében északnyugat felől több hullámban alakulnak ki zivatarok, legkisebb eséllyel az ország délnyugati harmadán. Heves zivatar is valószínű, károkozó szélrohamok és nagyméretű jég kíséretében. Az Északi-középhegység térségében a zivatarokhoz helyenként nagy mennyiségű eső is társulhat.

A heves zivatarok veszélye miatt péntekre három dél-dunántúli megye kivételével - Zala, Somogy és Baranya - az egész országra figyelmeztetést adtak ki, ez másodfokú Budapestre, valamint Pest, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Heves, Komárom-Esztergom és Nógrád megyére.

Emellett Baranya, Bács-Kiskun, Csongrád, Győr-Moson-Sopron, Somogy, Tolna, Vas és Zala megyére a hőség veszélye miatt is elsőfokú figyelmeztetést adtak ki péntekre.

Címkék: eső, időjárás, járás, vihar

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán

A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Kármán András: bizalmat kapott Magyarország és a jelenlegi gazdaságpolitikai irány a három nagy hitelminősítőtől

Bizalmat kapott Magyarország és ezzel a jelenlegi költségvetési, gazdaságpolitikai irány is

2026. Június 07. 13:00, vasárnap | Belföld

Lannert Judit: az iskolai autonómia erősítésére és gyermekközpontú közoktatási irányításra van szükség

Az iskolai autonómia erősítésére, valamint főleg a gyermekközpontúságra és a kompetenciákra fókuszáló közoktatási irányítás létrehozására van szükség

2026. Június 07. 11:00, vasárnap | Belföld

Hegyi Zsolt: június 20-án indul a nyári főszezoni balatoni menetrend

Június 20-án indul, és a MÁV elektronikus rendszereiben hamarosan elérhető lesz a nyári főszezoni balatoni menetrend - jelentette be a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.