Hírek
2018. November 20. 17:15, kedd |
Belföld
Forrás: mti - fotó: elelmiszerbank.hu
Több mint 200 áruházban szervez gyűjtést az Élelmiszerbank
Több mint 200 áruházban szervez Karácsonyi Adománygyűjtést a Magyar Élelmiszerbank péntektől vasárnapig.
Idén is megszervezi hagyományos karácsonyi adománygyűjtését a Magyar Élelmiszerbank, amely három napon keresztül várja a lakosság élelmiszeradományait országszerte mintegy 120 település több mint 200 áruházában – közölte a szervezet az MTI-vel.
Az akció lebonyolításában mintegy 5000 önkéntes vesz részt, akikhez ebben az évben a Centrál Színház művészei is csatlakoztak.
Az Élelmiszerbank akciójának célja, hogy minél több nélkülöző asztalára kerülhessen étel az ünnepek során. Ezért az Aldi, az Auchan, a Metro és a Tesco üzletláncokban, a kijelölt gyűjtőpontokon elsősorban alapvető tartós élelmiszereket, például cukrot, olajat, tésztát, konzervet, édességeket és bébiételeket várnak az adományozóktól.
Az akciókban összegyűjtött felajánlásokat a gyűjtések helyének közelében élő rászoruló családoknak juttatja el a szervezet még karácsony előtt.
Mint írják, tavaly mintegy 40 ezer csomagot tudtak összeállítani a 236 tonna összegyűjtött adományból.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán
A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Kármán András: bizalmat kapott Magyarország és a jelenlegi gazdaságpolitikai irány a három nagy hitelminősítőtől
Bizalmat kapott Magyarország és ezzel a jelenlegi költségvetési, gazdaságpolitikai irány is
2026. Június 07. 13:00, vasárnap | Belföld
Lannert Judit: az iskolai autonómia erősítésére és gyermekközpontú közoktatási irányításra van szükség
Az iskolai autonómia erősítésére, valamint főleg a gyermekközpontúságra és a kompetenciákra fókuszáló közoktatási irányítás létrehozására van szükség
2026. Június 07. 11:00, vasárnap | Belföld
Hegyi Zsolt: június 20-án indul a nyári főszezoni balatoni menetrend
Június 20-án indul, és a MÁV elektronikus rendszereiben hamarosan elérhető lesz a nyári főszezoni balatoni menetrend - jelentette be a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.
