Hírek
2022. Március 24. 14:03, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Több mint 30 Celsius-fokos volt a napi hőingás
Több mint 30 fokos napi hőingást regisztráltak Magyarországon - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat a Facebook-oldalán szerdán.
Mint kifejtették: rendkívül száraz levegő töltötte ki a Kárpát-medencét, felhő nem volt az égen. A levegő pedig olyannyira száraznak bizonyult, hogy kevéssel 16 óra előtt Sárospatakon 4 százalékig csökkent a levegő relatív nedvességtartalma. Ez is - mint megjegyezték - rekordközeli, de az Északi-középhegység területén másutt is előfordultak a délután folyamán 10 százalék alatti értékek.
Ilyen száraz levegő esetén pedig különösen nagy a napi hőingás, az erős éjszakai lehűlést jóval átlag feletti maximumok követték az országban. A jellemző csúcsérték 19 és 23 Celsius-fok között alakult.
A Zabarban regisztrált mínusz 8,7 fokos minimumhőmérsékletet követően délután 21,9 fokig emelkedett a hőmérséklet, így a zabari napi hőingás 30,6 foknak adódott, amely majdnem beállította az 1956. február 18-i szamosangyalosi 30,7 fokos hőingást - ismertették.
Az előrejelzés szerint a következő napokban mérséklődnek a hajnali fagyok és erősödik a nappali felmelegedés.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 07. 12:00, szombat | Belföld
Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték kapacitásteszt-sorozata
Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték 11 hónapos, hosszú távú kapacitásteszt-sorozata – közölte a Mol pénteken az MTI-vel.
2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld
Nébih: Bács-Kiskun vármegyében ismét igazolták a madárinfluenzát
2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország nem kér a zsarolásból, nem kér a fenyegetőzésből
A fenyegetőzés és a zsarolás leállítására, a választási beavatkozások beszüntetésére szólította fel Ukrajnát Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken az ország budapesti nagykövetsége előtt.
2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét
Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.
