Városlista
2026. január 20, kedd - Sebestyén

Hírek

2017. Június 08. 07:36, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Több mint félmillió autó készült tavaly Magyarországon

Több mint félmillió autó készült tavaly Magyarországon

A három magyarországi autógyárban, a győri Audiban, a kecskeméti Mercedesben és az esztergomi Suzukiban tavaly több mint félmillió autó készült, és az említett cégek újabb beruházásokat terveznek profitjukból

- írta csütörtöki számában a Világgazdaság. A Suzuki 211 ezer, a Mercedes 190 ezer, az Audi 123 ezer új autóval járult hozzá az ágazat tavalyi teljesítményéhez.

Mindhárom cég nyereséggel zárta az évet, összesített bevételük a cégbírósági adatok szerint közel 13 milliárd euró volt, adózás előtti profitjuk pedig megközelítette a félmilliárd eurót.

Czechmeister Mónika, az Audi Hungaria kommunikációs vezetője a lapnak elmondta, hogy folyamatban van az e-motorok gyártásának előkészítése, és mivel jövőre új modell sorozatgyártása kezdődik, új karosszériagyárat is építettek.

A Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. kecskeméti üzemét kibővítik, és jövőre új üzem építését is megkezdik - emlékeztetett a Világgazdaság.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 20. 07:12, kedd | Belföld

MÁV-csoport: 13 százalékot meghaladó keresetnövekedés az idén

A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13 százalékkal kereshetnek többet az idén

2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld

Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba

Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.