Hírek
2020. Január 05. 09:12, vasárnap |
Külföld
Forrás: mti
Újabb intenzív tárgyalások következnek a Brexit ügyében
Tizenegy hónapos, intenzív tárgyalási folyamat következik Nagy-Britannia Európai Unióból való kilépésének határideje, 2020. január 31-e után
- mondta Gálik Zoltán, a Budapesti Corvinus Egyetem docense szombaton az M1 aktuális csatornán.
Hozzátette: a következő időszakban többek között kereskedelmi, biztonsági és külpolitikai keretegyezményekről tárgyalnak majd a felek.
Az eddigi tárgyalásokhoz képest nagy előrelépés, hogy a brit konzervatívoknak egyértelmű felhatalmazást adott a decemberi fölényes győzelmük - jegyezte meg Gálik Zoltán.
Elmondta: felmérések szerint a britek optimistán tekintenek az elkövetkező időszak elé, azonban az ipar területén a bizonytalanság továbbra is adott lesz, mivel nem lehet tudni, hogy 2021. január elseje után milyen kapcsolatrendszer lesz érvényben Nagy-Britannia és az Európai Unió között.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 07. 13:00, szombat | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az amerikai hadiipar megnégyszerezi a különleges osztályú fegyverzet gyártását
Az Egyesült Államok hadiipari vállalatai megnégyszerezik a különleges osztályú fegyverzet gyártását - közölte Donald Trump amerikai elnök, miután a Fehér Házban fogadta a védelmi ipar legnagyobb cégeinek vezetőit pénteken.
2026. Március 07. 08:48, szombat | Külföld
Izraeli Védelmi Erők: 80-nál is több vadászbombázóval támadta Izrael Iránt
Izrael szombaton hajnalban több katonai célpont ellen hajtott végre légicsapást Iránban. A támadás során kulcsfontosságú létesítményeket vettek célba, köztük egy földalatti ballisztikusrakéta-gyárat és egy katonai akadémiát.
2026. Március 06. 14:00, péntek | Külföld
Izrael ismét iráni és libanoni célpontokat támadott, valamint támadásokat szenvedett el mindkét országból
Az izraeli hadsereg az Irán elleni háború hatodik napján, csütörtökre virradóan újabb iráni és libanoni célpontokat támadott, valamint támadásokat szenvedett el mindkét országból, ami miatt három légiriadó is volt az éjjel
2026. Március 06. 10:00, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump részt akar venni Irán következő vezetőjének kiválasztásában
Donald Trump szerint neki is szerepet kell kapnia Irán következő vezetőjének kiválasztásában - az amerikai elnök erről csütörtökön beszélt egy interjúban.
