Hírek
2021. Június 26. 06:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Vádat emelt az ügyészség a Sárváron autókat gyújtogató férfi ellen
Közveszélyokozás bűntette, rongálás és garázdaság vétsége miatt vádat emelt az ügyészség egy letartóztatásban lévő ukrán állampolgárságú férfi ellen, aki tavaly december 17-én több autót is felgyújtott Sárváron
- közölte a Vas Megyei Főügyészség pénteken az MTI-vel. Simon József megyei főügyész ismertette: a férfi először egy autószerelő-műhely előtt álló gépkocsit gyújtott fel ittasan, három órával később egy másik utcában parkoló autót gyújtott meg, amelyről a lángok átterjedtek a mellette parkoló járműre is.
A vádirat szerint a három megrongált autóban összesen 1,142 millió forintnyi kár keletkezett. Az ügyészség rámutatott arra is, hogy a vádlott cselekménye miatt veszélybe kerültek más vagyontárgyak, például a parkolóban lévő tizenegy személygépkocsi is.
A Szombathelyi Járási Ügyészség a vádlottra börtönbüntetés kiszabását indítványozta.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 23. 06:47, csütörtök | Belföld
Mol: megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok
Megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok - közölte a Mol szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
2026. Április 22. 15:00, szerda | Belföld
Kapitány István: a Tisza-kormány intézkedéssorozattal növeli a gazdaság termelékenységét és a kkv-szektor hatékonyságát
2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld
Május 9-re hívta össze az Országgyűlés alakuló ülését a köztársasági elnök
Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök - közölte a Sándor-palota az MTI-vel.
2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót
Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót, a miniszterelnök kedden Facebook-oldalán azt közölte: \"én már aláírtam\".
