Városlista
2026. június 8, hétfő - Medárd

Hírek

2013. Február 27. 16:44, szerda | Kék hírek
Forrás: MTI

Vádat emeltek milliárdos csalás miatt egy ügyvéd ellen Pécsen

Vádat emeltek milliárdos csalás miatt egy ügyvéd ellen Pécsen

Vádat emelt az ügyészség a napokban Pécsen egy ügyvéd ellen, aki összesen több mint egymilliárd forintos kárt okozott több száz ügyfelének.

Petréteiné Malomsoki Csilla, a Baranya Megyei Főügyészség helyettes vezetője szerdán az MTI érdeklődésére elmondta: E. Levente ellen különösen nagy kárt okozó, üzletszerűen elkövetett csalás és más bűncselekmények miatt emeltek vádat.
Az MTI korábban úgy értesült, hogy a 46 éves férfi a gyanú szerint 1,3 milliárd forinttal nem tudott elszámolni. Egyfajta pilótajátékot folytatott: a pénzt részben ügyvédi letétként, befektetésekre, részben azzal a feltétellel kapta, hogy kamatostul fizeti vissza. Egy ideig törlesztett, később azonban ezt megtagadta.
Az ügyvéd emiatt 2010 decemberében feljelentette önmagát a rendőrségen. Tizenegy hónapig szabadlábon védekezhetett, majd előzetes letartóztatásba került, miután a Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai elfogták, amint - újabb befektetés ígéretével - 20 millió forintot vett át egy magánszemélytől.

Címkék: Bűnügy-csalás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 08. 11:00, hétfő | Kék hírek

Második világháborús bomba került elő Gyulafirátóton

Második világháborús szovjet bomba került elő a Veszprémhez tartozó Gyulafirátóton, a Felső újsoron - közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ügyelete vasárnap délután az MTI-vel.

2026. Június 01. 11:00, hétfő | Kék hírek

Magyar busz szenvedett balesetet Dél-Csehországban, többen megsérültek

Egy magyar rendszámú autóbusz és egy szlovák személyautó ütközött össze vasárnap délután Dél-Csehországban – közölte a cseh rendőrség.

2026. Május 27. 07:16, szerda | Kék hírek

BL-döntő - Közel 4 ezer rendőr biztosítja a Bajnokok Ligája budapesti döntőjét

Közel 4 ezer rendőr áll szolgálatban és óvja a közbiztonságot az UEFA Bajnokok Ligája szombati döntőjének napján Budapesten