Hírek
2023. Október 20. 06:00, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Változékony, de enyhe lesz az időjárás az ünnepi hétvégén
Változékony, de enyhe lesz az időjárás a hosszú hétvégén, a szél sokfelé erős, néhol viharos lehet. Szombaton több helyen várható eső, ami vasárnapra megszűnik és hétfőn, a nemzeti ünnepen már általában napos időre lehet számítani, 14 és 23 Celsius-fok közötti hőmérséklettel - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
Pénteken az északi, északkeleti országrészben szinte mindenhol fokozatosan felszakad a rétegfelhőzet és általában közepesen vagy erősen felhős lesz az ég. Egy-egy zápor előfordulhat, az északkeleti borult részeken szitálás sem kizárt. A délies szél sokfelé erős, az Észak-Dunántúlon viharos lesz, az Északi-középhegységben helyenként gyengébb lesz a légmozgás. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 20-26 fok között alakul, a déli megyékben 27-29, míg a kevésbé szeles északkeleti részeken 15 fok körül valószínű.
Szombaton nagyrészt közepesen vagy erősen felhős időre kell számítani. Összességében több helyen várható eső, zápor, helyenként zivatar is előfordul. Az északnyugati országrészben kisebb a csapadék esélye. Sokfelé lesz erős a déli, délnyugati szél. A minimum-hőmérséklet többnyire 15 és 21, északkeleten 10-14 fok között alakul. A csúcsérték 17 és 28 fok között valószínű, a tartósabban csapadékos tájakon lesz hűvösebb az idő, keleten enyhébb.
Vasárnap reggelre a front vastag felhőzónája kelet felé elvonul. A pára- és ködfoltok, valamint a rétegfelhőzet feloszlása után jobbára gyengén vagy közepesen felhős idő valószínű. Reggelig főleg a Dunától keletre szórványosan fordul elő eső, zápor, és napközben már csak néhol valószínű csapadék. A délnyugati, nyugati szél eleinte többfelé megélénkül, majd mérséklődik a légmozgás. Hajnalban általában 10-15 fok várható, de a szélvédett, kevésbé felhős tájakon 7-9 fok valószínű. A délutáni órákban 15-24 fokra lehet számítani, a tartósabban ködös, rétegfelhős vidékeken lesz a hűvösebb.
Hétfőn, október 23-án a pára, a köd és a rétegfelhőzet helyenként csak lassan oszlik fel, de utána általában napos időre lehet számítani fátyolfelhőkkel. Csapadék nem valószínű, a légmozgás mérsékelt lesz. A hajnali 3-11 fokról 14 és 23 fok közé emelkedik a hőmérséklet, a tartósabban ködös, rétegfelhős területeken mérhetik az alacsonyabb értékeket.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 24. 10:00, péntek | Belföld
Feljelentést tesz az Eximbank ügyletei miatt a gazdasági minisztérium
Az Eximbank tevékenységét érintő négy ügyben tesz feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, az ügyletek értéke összesen meghaladja 1000 milliárd forintot
2026. Július 24. 07:13, péntek | Belföld
Forsthoffer Ágnes az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes megbeszélést Sulyok Tamással
Az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes találkozót Sulyok Tamás volt köztársasági elnökkel a Sándor-palotában Forsthoffer Ágnes - közölte az ideiglenes államfő a Facebook-oldalán csütörtök este.
2026. Július 24. 07:12, péntek | Belföld
Felvételi 2026 - Több mint százezer hallgató kezdheti meg felsőoktatási tanulmányait ősszel
2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld
NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány
Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében
