Hírek
2013. Szeptember 06. 09:00, péntek |
Belföld
Forrás: MNO
Vannak szabályok, méghozzá újak a vonattal utazóknak
Az elektronikus jegy az utazás megkezdése előtt nem váltható vissza, és aki ilyen jeggyel utazva a célállomás előtt lemond a továbbutazásról, nem kapja vissza a menetdíj-különbözetet – egyebek mellett ezt tartalmazza az a kormányrendelet, amely vasárnap lép hatályba és a Magyar Közlöny legutóbbi számában jelent meg.
A rendelet definiálja az elektronikus jegyet is. Az elektronikus jegy a vonatkozó EK-rendeletben előírtak szerint az elektronikus adathordozóra kiállított menetjegy, illetve az otthon nyomtatott jegy is, amely „olyan elektronikus jegy, amely nem a vasúti társaság által biztosított jegypapírra kerül kinyomtatásra”.
Új szabály az is, ha a vasúttársaság a menetrendben jelzi azt, hogy a vonat kalauz nélkül közlekedik, akkor arra csak előre váltott menetjeggyel lehet felszállni.
Utazási kártérítés
Minimálisan változik a vonat kiesése, illetve késése esetén az utasnak fizetendő kártérítés szabálya is. A kártérítés alapja továbbra is az egy útra szóló menetjegy ára. Kimaradás esetén a 15-szörös szorzó tovább él, ennyivel kell felszorozni a jegy árát. A késésnél jelenleg csak 30 perc felett kell fizetnie a vasúttársaságnak, mégpedig a jegyár ötszörösét. A jövőben 5 percet meg nem haladó késés esetén a szorzó egy, 5 és 30 perc közötti késés esetén pedig három.
Szintén új szabály, hogy ha a kártérítés nem haladja meg az ezer forintot, abban az esetben akkor köteles fizetni a vasúttársaság, ha ezt az üzletszabályzatában vállalja.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 20. 07:12, kedd | Belföld
MÁV-csoport: 13 százalékot meghaladó keresetnövekedés az idén
A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13 százalékkal kereshetnek többet az idén
2026. Január 20. 07:07, kedd | Belföld
NAK-Magosz: online petíció indult az élelmiszer-biztonság és magyar gazdák védelmében
2026. Január 20. 07:06, kedd | Belföld
A Mol szándéknyilatkozatot írt alá a szerb NIS többségi tulajdonának megvásárlásáról
2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld
Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba
Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.
