Hírek
2016. Április 08. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Vasárnapi pihenőnap - döntsék el az emberek, mit szeretnének
A kormány tiszteletben tartja a Kúria döntését a vasárnapi pihenőnappal kapcsolatos népszavazásról, döntsék el az emberek, mit szeretnének - mondta a kormányszóvivő az M1 aktuális csatorna csütörtök esti műsorában.
Kovács Zoltán ezzel együtt kiemelte: céljuk továbbra is az, hogy a lehető legtöbb embernek ne kelljen dolgoznia vasárnap.
A kormányszóvivő az oktatás ügyéről azt mondta: a különböző szervezetek részéről továbbra is vannak polgári engedetlenségi és sztrájkkezdeményezések, de - mint mondta - a tárgyalások eredményesen folynak.
Kovács Zoltán kiemelte: az oktatási kerekasztalon mindenkinek megvan a lehetősége, hogy elmondja mivel elégedetlen és milyen megoldási javaslatai vannak. A kormány várja ezeket a javaslatokat - mondta a kormányszóvivő, és hangsúlyozta, hogy a cél közös: egy jól működő oktatási rendszer létrehozása. Meg kell találni a közös nevezőt, hogyan lehet ezt megvalósítani - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 07. 12:00, szombat | Belföld
Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték kapacitásteszt-sorozata
Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték 11 hónapos, hosszú távú kapacitásteszt-sorozata – közölte a Mol pénteken az MTI-vel.
2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország nem kér a zsarolásból, nem kér a fenyegetőzésből
A fenyegetőzés és a zsarolás leállítására, a választási beavatkozások beszüntetésére szólította fel Ukrajnát Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken az ország budapesti nagykövetsége előtt.
2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld
Nébih: Bács-Kiskun vármegyében ismét igazolták a madárinfluenzát
2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét
Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.

