Városlista
2026. április 23, csütörtök - Béla

Hírek

2015. November 05. 07:43, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI - fotó:illusztráció

Vascsővel támadott, majd gázolt egy osztrák férfi Vasban

Vascsővel támadott, majd gázolt egy osztrák férfi Vasban

Vascsővel támadt rá, majd autójával elgázolta vitapartnerét egy osztrák férfi a Vas megyei Bejcgyertyánoson - közölte a Vas Megyei Rendőr-főkapitányság szerdán a honlapján.

A két férfi kedden egy helyi élelmiszerüzlet előtt keveredett szóváltásba, majd dulakodni kezdtek, az osztrák ugyanis meglökte, majd megragadta a sértett társaságában lévő nőt. A későbbi áldozat barátnője védelmére kelt.

A feldühödött osztrák férfi vascsővel támadt vitapartnerére, a magyar pár futva próbált menekülni, a gyanúsított azonban autójával utánuk hajtott és elütötte a férfit. Kiszállt a járműből és a földön fekvő sértettet tovább akarta bántalmazni, de a nő megakadályozta ebben. Az osztrák férfi járművével segítségnyújtás nélkül távozott a helyszínről.

A gyanúsítottat Rábapatyon fogták el sárvári rendőrök, őrizetbe vették és átvizsgálták a járművét, amelyben kábítószergyanús növényi származékot találtak.

A 38 éves osztrák férfit felfegyverkezve elkövetett garázdaság bűntettével, segítségnyújtás elmulasztásával, közúti veszélyeztetés bűntettével, valamint kábítószer birtoklása bűntettével gyanúsítják.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót

Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót, a miniszterelnök kedden Facebook-oldalán azt közölte: \"én már aláírtam\".

2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld

Május 9-re hívta össze az Országgyűlés alakuló ülését a köztársasági elnök

Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök - közölte a Sándor-palota az MTI-vel.

2026. Április 22. 10:00, szerda | Belföld

Magyar Péter: garanciát kértem a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető szlovák jogszabály hatályon kívül helyezésére

Garanciát kért Magyar Péter leendő miniszterelnök Robert Fico szlovák kormányfőtől kedden arra, hogy a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető jogszabályt Szlovákia hatályon kívül helyezi.