Városlista
2026. április 23, csütörtök - Béla

Hírek

2019. Március 14. 12:35, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Véget ért az influenzajárvány

Véget ért az influenzajárvány

Jelentősen csökkent az influenza miatt orvoshoz fordulók száma, a betegek száma már nem éri el a járványküszöböt, így – bár megbetegedések még vannak – a járvány befejeződött

– közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ csütörtökön közzétett jelentésében.
Március 4. és 10. között 13 900 ember fordult orvoshoz influenzaszerű megbetegedés miatt, 35 százalékkal kevesebb, mint az azt megelőző héten. A betegek többsége gyermek és fiatal felnőtt volt.

Mint írták, a virológiai vizsgálatok az előző heti huszonkilenccel szemben a múlt héten összesen hét influenzavírust (hat influenza A és egy influenza B) azonosítottak.

Címkék: influenza, járvány

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 23. 11:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó

Kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó - közölte a leendő gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebookon.

2026. Április 23. 09:00, csütörtök | Belföld

Lőrincz Viktória és Ruff Bálint is szerepet kap az új kormányban

2026. Április 23. 06:47, csütörtök | Belföld

Mol: megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok

Megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok - közölte a Mol szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján.