Hírek
2011. Október 10. 14:21, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Végtörlesztés: sok a panasz a bankokra
Sokan panaszkodnak az interneten a bankokra a végtörlesztéssel kapcsolatos ügyintézés miatt.
Van, aki azt mondja: csak hosszú várakozás után reagálnak a hívásokra, vagy éppen felületes információkat adnak. Volt olyan ügyfél, aki végtörleszteni akart, erre meg is volt a pénze, de az ügyintéző inkább a hitelre akarta rábeszélni - számolt be az m1 Híradó.
Az m1 Híradónak nyilatkozott egy nő, aki elmondta, hogy már egy hete próbál kérdéseire választ kapni bankjánál. Végtörleszteni szeretne. Sokadik telefonhívás után végre behívták egyeztetni. 'Örültem, hogy egyáltalán felvették a telefont, gondolom nem csak én érdeklődtem, így annak örülök csak, hogy legalább időpontot kaptam egy héten belül' – nyilatkozta Nagy Anna.
Emellett egyre több internetes bejegyzést lehet olvasni arról, hogyan próbálják egyes bankok akadályozni a végtörlesztést - ismertette a Híradó. A banknál már az ajtóban a biztonsági őr lebeszél a végtörlesztésről - írják egy közösségi portálon. Egy másik bejegyzés szerint azt mondták az ügyfélnek a bankban, hogy csak egy forrásból lehet végtörleszteni, részben készpénzben, részben hitelből nem.
Az m1 Híradó közlése szerint van olyan pénzintézet is, ahol azt mondják, hogy a végtörlesztési szándékot legfeljebb egyszer lehet bejelenteni december 30-ig. A törvény ezt a kérdést nem szabályozza. Van olyan bank is, ahol még a törvény által előírt 60 nap sem 60 nap. Ők ugyanis legkésőbb az 57. nap reggel 8-ig kérik a pénzt.
Többen panaszkodnak arra is, hogy nem tudják svájci frank alapú hitelüket forint alapúra váltani. Vagy egyáltalán nem kínál bankjuk forint alapú hitelt, vagy az utóbbi időben megemelte annak a kamatát. 'Ha egy elég nagy csapat összejön egy elég nagy hitelkerettel, akkor szerintem még a nagy bankok is tárgyalóasztalhoz fognak velünk ülni' – nyilatkozta Doubravszky György, aki annak a hitelközösségnek az alapítója, amelyet a devizahitelek átváltásának segítésére hozott létre.
A társulásnak már 150 tagja van, akik együttesen 2 milliárd forintnyi hitellel tartoznak a bankoknak. A bankokkal ellentétben a takarékszövetkezetek - egymással versenyezve - kínálják forinthiteleiket. Már a második szövetkezet kínál a bankokénál lényegesen alacsonyabb kamatú, forintalapú kölcsönt, amelynek fedezeteként elfogadnak devizahitellel terhelt ingatlanokat is.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 22. 16:00, szerda | Belföld
Bóna Szabolcs: ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak
Ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak - írta az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán kedden.
2026. Július 22. 14:00, szerda | Belföld
Forsthoffer Ágnes: azon dolgozom, hogy kevesebb legyen az indulat és több a kölcsönös tisztelet
Kevesebb indulat és több kölcsönös tisztelet megteremtésére törekszik Forsthoffer Ágnes, a köztársasági elnök jogköreit gyakorló házelnök, aki erről kedden napirend előtt beszélt az Országgyűlés ülésén.
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Benyújtotta a kormány az ügynökakták feltárásáról szóló törvényjavaslatot
A lezárult társadalmi egyeztetés eredményeinek figyelembevételével benyújtotta a kormány a parlamentnek az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárását lehetővé tévő törvényjavaslatot
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Trenkwalder: meghaladta a 2400 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére idén a második negyedévben
A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2430 forint volt a második negyedévben, ami 8,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért 2240 forintos szintet
