Hírek
2018. December 31. 07:16, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Világszerte felértékelődik a közösségi média szerepe
Világszerte felértékelődik a közösségi média szerepe - mondta Szűts Zoltán médiakutató az M1 aktuális csatorna vasárnapi műsorában.
A szakértő a közösségi média pozitívumai között említette, hogy rég nem látott ismerősökkel kerülhetünk kapcsolatba, legnagyobb veszélyének pedig azt, hogy személyes kapcsolataink meggyengülhetnek.
Szűts Zoltán hangsúlyozta: tudni kell, hogyan kezeljük a közösségi média felületeit. A szocializációnak két közege létezik, az egyik a családban, ahol a legnagyobb nehézséget az okozza, hogy a modern technológiákban kevésbé jártas szülőktől a gyerekek nehezen fogadják el a tanácsokat. A másik az iskola, ahol a digitális kompetenciák mérésének egyik fő szempontja az lesz, milyen tudatosan használják a fiatalok a médiát.
Hozzátette: a közösségi médiában oda kell figyelni egyrészt arra, hogy a felhasználók adatai biztonságban legyenek, másrészt arra, hogy az álhíreket, amelyek nagy károkat képesek okozni, visszaszorítsák.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 23. 11:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó
Kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó - közölte a leendő gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebookon.
2026. Április 23. 09:00, csütörtök | Belföld
Lőrincz Viktória és Ruff Bálint is szerepet kap az új kormányban
2026. Április 23. 06:47, csütörtök | Belföld
Mol: megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok
Megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok - közölte a Mol szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
