Hírek
2020. Február 12. 07:20, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Visszahívott egy olajat a boltokból a Nébih
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) visszahívta az Oh Aik Guan szezámolaj terméket - közölte a hatóság kedden az MTI-vel.
A tájékoztatás szerint a Nébih az Európai Unió gyorsriasztási rendszerén (RASFF) keresztül kapott jelzést arról, hogy a holland hatóság határérték feletti benzo(a)pirént és policiklikus aromás szénhidrogéneket PAH) mutatott ki a szingapúri, 100 százalékos tisztaságúnak feltüntetett szezámolajban.
A hatóság arra hívja fel a figyelmet, hogy a szennyezett szezámolajból több hazai kereskedőhöz is szállítottak holland kereskedőn keresztül.
A Nébih arra kéri a vásárlókat, hogy akik a 150 milliliter kiszerelésű, 12/03/2022, és a 15/05/2022 lejárati idejű termékből vásároltak, ne használják fel azokat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 07. 12:00, szombat | Belföld
Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték kapacitásteszt-sorozata
Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték 11 hónapos, hosszú távú kapacitásteszt-sorozata – közölte a Mol pénteken az MTI-vel.
2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország nem kér a zsarolásból, nem kér a fenyegetőzésből
A fenyegetőzés és a zsarolás leállítására, a választási beavatkozások beszüntetésére szólította fel Ukrajnát Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken az ország budapesti nagykövetsége előtt.
2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld
Nébih: Bács-Kiskun vármegyében ismét igazolták a madárinfluenzát
2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét
Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.

