Városlista
2026. március 7, szombat - Tamás

Hírek

2022. Június 29. 14:30, szerda | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Víz nélkül, tűző napon, egy dobozban tartotta cicáját

Víz nélkül, tűző napon, egy dobozban tartotta cicáját

A 46 éves gyanúsított nő víz nélkül tartotta macskáját egy hordozóban a tűző napon.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság VII. Kerületi Rendőrkapitányságának járőrei egy bejelentés kapcsán mentek a Bethlen Gábor utcába június 24-én, ahol egy kéregető nőt találtak, akinél egy macska volt egy hordozó dobozban. Az állat láthatóan rossz, legyengült állapotban volt. A hordozóban nem volt még víz sem, amiből a nagy melegben ihatott volna. A járőrök igazoltatták és a kerületi kapitányságra előállították a 46 éves M. Victoria román állampolgárt – közölte a rendőrség.

A nyomozók a macskát lefoglalták és átadták az Állatvédő Liga munkatársainak, az elsődleges állatorvosi vélemény szerint az állat nem megfelelően táplált, és a tűző napon, az aszfalton való tartás a kiszáradásához, és akár elpusztulásához vezethetett volna.

M. Victoriát a nyomozók állatkínzás vétsége miatt hallgatták ki. A 46 éves nő az eljárás további szakaszában szabadlábon védekezhet.

Címkék: állatkínzás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 07. 12:00, szombat | Belföld

Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték kapacitásteszt-sorozata

Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték 11 hónapos, hosszú távú kapacitásteszt-sorozata – közölte a Mol pénteken az MTI-vel.

2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország nem kér a zsarolásból, nem kér a fenyegetőzésből

A fenyegetőzés és a zsarolás leállítására, a választási beavatkozások beszüntetésére szólította fel Ukrajnát Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken az ország budapesti nagykövetsége előtt.

2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld

Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét

Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.