Városlista
2026. január 20, kedd - Sebestyén

Hírek

2016. Szeptember 16. 13:19, péntek | Külföld
Forrás: mti

Vonatkatasztrófa Szlovákiában - sokan megsérültek

Vonatkatasztrófa Szlovákiában - sokan megsérültek

Harmincöt ember megsérült, hárman közülük súlyosan péntek reggel egy szlovákiai vonatbalesetben - jelentette a TA3 szlovák hírtelevízió.

A Regiojet magán vasúttársaság gyorsvonata Révkomáromból Pozsony felé haladt, amikor Nagymegyer (Velky Meder) mellett egy vasúti átjáróban összeütközött egy kamionnal és kisiklott - közölték a mentőszolgálatok.

A mozdonyvezető a vezetőfülkébe szorult, a tűzoltóknak kellett kiszabadítaniuk. A férfit súlyos, életveszélyes állapotban mentőhelikopterrel szállították kórházba. Sok utas szenvedett agyrázkódást, csonttörést és horzsolásos sérüléseket.

A balesetet közvetlenül kiváltó körülmények egyelőre ismeretlenek. A kamionsofőr alkoholt nem fogyasztott, a vasúti átjáró fénysorompóval volt biztosítva.

Címkék: baleset, szlovákia, vonat

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 20. 07:12, kedd | Külföld

Francia uniós biztos: az EU-nak megvannak az eszközei az új amerikai vámok elkerülésére

Az EU rendelkezik azokkal az eszközökkel, amelyekkel elrettentheti Donald Trump amerikai elnököt attól, hogy új vámokat vessen ki azokra az országokra, amelyek ellenzik Grönland amerikai annektálását

2026. Január 19. 07:21, hétfő | Külföld

Brit miniszterelnök: nem helyénvaló NATO-szövetségeseket vámokkal fenyegetni Grönland ügyében

Keir Starmer brit kormányfő vasárnap közölte Donald Trump amerikai elnökkel, hogy nem helyénvaló, ha az Egyesült Államok vámokkal fenyegeti saját NATO-szövetségeseit a Grönland feletti szuverenitásról folyó vitában.

2026. Január 19. 07:20, hétfő | Külföld

Egy év alatt 130 milliárd dollárral nőtt az orosz aranytartalék értéke

Az orosz aranytartalék értéke a nemesfém drágulása miatt egy év alatt rekord nagyságban, 130 milliárd dollárral (43 ezer milliárd forint) nőtt – jelentette a RIA Novosztyi hírügynökség az orosz központi bank adataira hivatkozva.