Hírek
2011. Augusztus 23. 14:21, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
Vöröskeresztes elsősegélynyújtók a Balatonnál
Idén közel 4000 alkalommal volt szükség a vöröskeresztes elsősegélynyújtók segítségére a Balaton partján.
Július 1. és augusztus 21. között összesen 403 fiatal teljesített elsősegélynyújtó szolgálatot a Balaton körül. 2007 óta közel 16 ezer sérülést láttak el szakszerűen a Magyar Vöröskereszt önkéntesei.
Napszúrás, rovarcsípés, horzsolás, és ezekhez hasonló, kisebb sérüléseket kellett a legtöbb esetben ellátniuk az elsősegélynyújtó fiataloknak. Ezen a nyáron a közel 4000 sérülésből 55 esethez hívtak mentőt az önkéntesek. A Magyar Vöröskereszt idén ötödik alkalommal indította el Balatoni Elsősegélynyújtó Szolgálatát (BESZ) 18 Balaton-parti település - összesen 27 – strandján, július 1-je és augusztus 21. között. A főszezonban közel 400 önkéntes, naponta délelőtt 10 és este 6 óra között teljesített elsősegélynyújtó szolgálatot a programban résztvevő balatoni strandokon.
A Balatoni Elsősegélynyújtó Szolgálat fiataljai 2007-ben több mint 2600, 2008-ban közel háromezer, 2009-ben közel négyezer, 2010-ben több mint 2500 sérülést láttak el szakszerűen. Az elmúlt évek alatt kétszer történt közvetlen életmentő beavatkozás. Idén is volt defibrillátor az elsősegélynyújtó fiataloknál, de ezen a nyáron szerencsére nem volt szükség az eszköz használatára.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán
A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Kármán András: bizalmat kapott Magyarország és a jelenlegi gazdaságpolitikai irány a három nagy hitelminősítőtől
Bizalmat kapott Magyarország és ezzel a jelenlegi költségvetési, gazdaságpolitikai irány is
2026. Június 07. 13:00, vasárnap | Belföld
Lannert Judit: az iskolai autonómia erősítésére és gyermekközpontú közoktatási irányításra van szükség
Az iskolai autonómia erősítésére, valamint főleg a gyermekközpontúságra és a kompetenciákra fókuszáló közoktatási irányítás létrehozására van szükség
2026. Június 07. 11:00, vasárnap | Belföld
Hegyi Zsolt: június 20-án indul a nyári főszezoni balatoni menetrend
Június 20-án indul, és a MÁV elektronikus rendszereiben hamarosan elérhető lesz a nyári főszezoni balatoni menetrend - jelentette be a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.
